איך מנקים את הספות, השטיחים והמזרנים בבית?

החיים המודרניים מאפשרים לנו ליהנות משלל פריטים שהופכים את הבתים שלנו לנוחים יותר וגם יפים יותר – אבל במקביל הם גם מייצרים לכלוך רב. בהתאם חשוב מאוד להקפיד על שגרת ניקוי נכונה של הספות, השטיחים והמזרונים, כדי שהבית יישאר נעים וימשיך לספק נחת מרבית. המידע בעמוד זה יעזור לכם לנקות את כל הנ"ל בדרך האופטימלית.

שמירה על ניקיון המזרון

מגן מזרון מונע מלכלוכים שונים לחדור לתוכו. גם הזיעה שאנחנו פולטים לעיתים תוך כדי שינה לא תחלחל אל בין הסיבים ועוד מרכיב שעלול להצטבר במזרון לא מוגן וללכלך אותו היא תאי עור מתים שנשרו מהגוף (אגב, זהו גם המזון האהוב על קרדית האבק, חרק מיקרוסקופי שעלול להתנחל בתוך המזרון, וגם בספות, ולגרם לתגובות אלרגיות).

עוד המלצה חשובה בקשר למזרון היא להחליף צד אחת לחודש, כך שהצד העליון יהפוך לתחתון. אם אתם יכולים בהזדמנות זו להציב את המזרון במקום מואר ומאוורר, השמש תעזור לחטא אותו.

שמירה על השטיחים

שאיבה יסודית בתדירות של לפחות פעמיים בשבוע – ובכל מקרה בהתאם לאינטנסיביות השימוש בחלל והדריכה על השטיח – היא הבסיס למניעת הצטברות אבק ומיקרו אורגניזמים שונים בתוך הסיבים. חשוב להתאים את עוצמת השאיבה לסוג השטיח כדי לא להזיק לשטיחים עדינים (ובפרט כאלה שיוצרו בעבודת יד). כמו כן יש להימנע משימוש במחבט שטיחים משום שהוא מחליש את הסיבים ועלול לגרום לשטיח להיפרם.

העלמת כתמים מהספות

הבעיה העיקרית של ספות היא הופעת כתמים – כתמי שמן, שתן, קפה, רטבים למיניהם, יין ויש עוד. אפשר לנסות להסיר כתמים אלה באמצעות מרכיבים שיש בכל בית, אבל חשוב לעשות זאת תוך זמן קצר מרגע הופעת הכתם, ועוד לפני שהוא מחלחל אל תוך הריפוד. המלצה נוספת היא לבצע ניסוי קצר בפינה נסתרת של הספה כדי לוודא שאתם לא מזיקים לה.

אופציה יעילה אחת היא יצירת תערובת על בסיס מים חמימים וחומץ לבן ביחס של 1:1 ועם מעט נוזל כלים או סבון כביסה. את התערובת מורחים בעדינות על הכתם, מחכים כמה דקות ואז סופחים אותה עם מטלית רכה, גם כן בעדינות כדי לא להחדיר את החומרים לתוך הספה. לסיום מייבשים היטב את האזור כדי שלא ייווצר בו עובש.

ניקוי מקצועי פעם בשנה

על-מנת להבטיח ניקיון מושלם, ולא פחות חשוב חיטוי מלא של המזרון, הספה והשטיח, כדאי להיעזר בחברה מקצועית שמשתמשת בציוד משוכלל ומביאה לידי ביטוי גם ניסיון רחב היקף.

חברה מקצועית תגבה בעבור ניקוי ספות בתל אביב, וגם במקומות אחרים ברחבי הארץ, סכום צנוע למדי, כשהתוספת על ניקוי המזרנים והשטיחים בבית גם כן לא תייקר את השירות יתר על המידה. התועלת, לעומת זאת, עצומה – גם בהיבט הבריאותי, גם מבחינה אסתטית וגם מבחינת הארכת תוחלת החיים של כל הפריטים הנ"ל.

2021-08-19T15:18:12+00:00
Call Now Button
× פנו אלינו בוואטסאפ...