איך לנקות את השטיח?

השטיח הוא אחד מן הפריטים הבולטים ביותר ברוב החדרים הם הוא פרוש, ובדרך כלל מדובר בפריט שמתלכלך במהירות, מוכתם ונרטב; אם מדובר בבית שבו גם חיות מחמד כמו כלבים וחתולים אזי הוא גם אחד האיזורים העיקריים בהם מצטברת פרווה שנשרה. יתרה מזאת, סוגי לכלוך מסויימים עשויים לגרום להתפתחות פטריות או עובש שעלול להזיק לבריאות, וכן חרקים ומזיקים כמו עש ונמלים שעלולים להוביל להתבלות מואצת של השטיח.

בשורה התחתונה, ניקוי שטיחים הוא פעולה הכרחית בכל בית שיש בו שטיח. איך עושים את זה באמצעים ביתיים? בקלות:

שימו לב לשואב

אחת הדרכים הנפוצות לנקות שטיחים היא באמצעות שואב אבק, אולם מומלץ לעשות זאת בזהירות: מברשות מסוימות עלולות לפגוע בסיבי השטיח ולהחליש אותם; שאיבה חזקה מדי עלולה גם לפרום ולתלוש סיבים מן השטיח, ולכן כדאי להימנע משאיבה בעוצמה מקסימלית ולא להשאיר את השואב פועל ללא השגחה לזמן רב.

נלחמים בכתמים

אם נשפך נוזל כלשהו על השטיח, חשוב למהר ולספוג אותו כמה שיותר מהר. כך למשל קפה, חלב, מיץ, יין וכן הלאה יש לספוג בעזרת נייר מגבת או מטלית, לאחר מכן להרטיב את המקום במטלית רטובה למטרת דילול הכתם וספיגה חוזרת בנייר מגבת או מטלית נקייה.

טיפ יעיל נגד כתמים שומניים שיש בהם צבעי מאכל הוא פיזור טלק על פני הכתם על מנת לספוג את השומן. אם מדובר בנוזל חומצי כמו שתן של חיות מחמד, מומלץ לשלוח את השטיח לניקוי מקצועי.

שימו לב לחומרי הניקוי

רוב חומרי הניקוי שניתן למצוא ברשתות השיווק מיועדים לשטיחים סינתטיים. המשמעות היא שהם עלולים לפגוע בשטיחים טבעיים, להותיר כתמים בלתי ניתנים להסרה או לשנות את צבע השטיח, ולכן מוטב להימנע משימוש בהם. אם אין ברירה וקיים חלק בשטיח שאינו נראה לעין (למשל שטח שעליו ניצבת כורסה) ניתן לבחון את השפעת חומרי הניקוי על השטיח באיזור הנסתר ורק לאחר שמוודאים שהחומר לא פוגע באריג – להשתמש בו בכתם עצמו.

כמעט כל כתם ניתן להסרה מהשטיח!

הדלקתם נרות חנוכה ושעווה טפטפה על השטיח? גרדו את השעווה שהתקשתה, ואם נותרה שעווה בין הסיבים הניחו מעליה נייר אפייה או שקית נייר וגהצו את האיזור בטמפרטורה נמוכה כך שהשעווה שנותרה תימס ותידבק לנייר.

נשפך רוטב על השטיח? פזרו מעט אבקת סודה לשתייה על המקום ותנו לה לעמוד כרבע שעה. לאחר מכן התיזו מעט נוזל כחול לניקוי חלונות על האיזור ונקו במטלית יבשה.

הילדים ניגבו אצבעות מלוכלכות בשוקולד על השטיח? מטלית טבולה במעט נוזל לשטיפת כלים תעלים את הכתמים.

ואם בכל זאת נתקלתם בכתם שאי אפשר להוריד, שקלו לפנות לחברת ניקוי שטיחים מקצועית שיש לה ידע וציוד מתקדם. ברוב המקרים תגלו שאפשר לנקות את השטיח ולתת לו מראה חדש לגמרי.

2020-10-25T21:39:10+00:00
Call Now Button
× פנו אלינו בוואטסאפ...